Amerika visada prisimins 1960-uosius kaip precedento neturinčio pažangos, visuomenės pokyčių ir tragedijos dešimtmetį. Žmogus vaikščiojo mėnuliu, buvo nužudytas nepaprastai populiarus prezidentas. Kanapė ir LSD paskatino kontrkultūros revoliucijos vaizduotę. Šių įvykių bangos vis dar sklando Amerikos kultūroje.
Menas ir architektūra
Turinys
Septintojo dešimtmečio menas ir architektūra, kurstomi kosminių lenktynių, agresyviai siekė švarios, supaprastintos ateities vizijos. Ką pradėjo šeštajame dešimtmetyje, septintojo dešimtmečio menas bandė paversti realiu. Pastatai ir toliau augo siekdami užmojų ir masto, pakeisdami Amerikos miestų panoramus ir išpūtė linijas tarp architektūros ir meno tokiais projektais kaip Sent Luiso vartų arka. Popmenas, geriausiai įsimenamas iš tokių menininkų kaip Andy Warholas, darbų, apėmė galerijas. Nauji stiliai, įskaitant pop meną, aplinkos meną ir asambliažo meną, išaugo iš staigaus šiuolaikinio gyvenimo būdo pokyčių, išlaidų ir naudos kultūrinis įvertinimas.
Kaprizai ir mada
Mada, kaip ir menas, labai įkvėpė kosmoso lenktynes, tuo pačiu švenčiant precedento neturintį jaunimo kultūros augimą. Ryškūs poliesterio kostiumai ir ploni mini sijonai kėlė iššūkį konservatyviai madai ir vertybėms. Go-go bateliai sulaukė palankumo, o vėliau buvo prekiaujama „močiutės“ suknelėmis ir ilgais valstiečių sijonais. Atsirado dalykų, kurie taps įpeastomis epochos emblemomis, tokiais kaip lavos lempos ir kaklaraištis, tačiau taip pat atsirado produktų, kurie išliks populiarūs per ateinančius dešimtmečius, pavyzdžiui, Barbės lėlės, trolių lėlės, riedlentės ir GI Joe. Kitose visuomenės dalyse marihuana buvo įprasta vartoti, ją išpopuliarino kontrkultūros renginiai ir asmenybės.
Istoriniai įvykiai ir technologijos
Septintajam dešimtmečiui taip pat buvo būdingi neramumai, nes jaunimas, moterys ir rasinės mažumos pasitraukė ir sudarė grupes visuomenėje. Pilietinių teisių judėjime kilo ir Martino Lutherio Kingo Jr., ir Malcolmo X. Pakilimas ir nužudymas. Ispanai ir amerikiečiai sulaukė plataus pripažinimo ir organizavo Jungtinę žemės ūkio darbuotojų asociaciją, o vietiniai amerikiečiai atkreipė dėmesį į tokias problemas kaip siaučiantis nepriežiūra, žmonių teisių atėmimas ir institucionalizuotas rasizmas. Prezidento moterų statuso komisija pradėjo tyrimą ir siekė kovoti su tebevykstančia moterų diskriminacija visais visuomenės aspektais. Nors LGBT + aktyvumas ir matomumas taip ir nesurinko tiek pagrindų, kiek kitos grupės, tačiau taip pat išaugo.
Didžioji šios pažangos dalis buvo susijusi su nusivylimu. John F. Kennedy rinkimai ir nužudymas paliko amerikiečiams sukrėtimą, o Vietnamo karas privertė daugelį nusivilti pagrindine kultūra ir vyriausybe.
Tuo tarpu technologijos klestėjo kartu su kosminėmis lenktynėmis. Amerika išleido vyrą į orbitą, o Neilas Armstrongas nuskrido į mėnlulį. Dentonas Cooley implantuodavo pirmą žmogaus dirbtinę širdį, o mokslininkai klonavo Pietų Afrikos medžių varlę.
Muzika
Septintajame dešimtmetyje ritmas ir bliuzas plėtėsi ir gimė rokenrolas. Liaudies atgimimas atnešė naują senųjų tradicijų posūkį. Populiarūs muzikantai ir grupės – nuo „Supremes“ ir „Aretha Franklin“ iki Petro, Pauliaus ir Marijos. Legendiniai atlikėjai, tokie kaip Jimi Hendrixas ir „Supremes“, teigė savo vietą istorijoje, nes naujokai, tokie kaip „The Beatles“, atkartojo vidurinių mokyklų ir kolegijų studentų entuziazmą, maištą ir viltį.
Teatras, filmas, radijas ir televizija
Televizija tapo vis įvairesnė. Nauji pasirodymai, tokie kaip „ Star Trek“ ir „Twilight Zone“, leido mokslinę fantastiką platesnei auditorijai, tuo pačiu dalydamiesi ekranu su tokiomis programomis kaip „Andy Griffith Show“ ir „ Gunsmoke“ . Kosminiai ateiviai ir kaubojai suteikė visuomenės vaizduotei naujų pasaulių atradimo galimybių ir suteikė patikimą, patogų pabėgimą nuo dažnai nerimo keliančio ir žiauriai besikeičiančio pasaulio.
Scenoje ir dideliame ekrane dominavo miuziklai. „Camelot“ ir „ Man of La Mancha“ pasirodė Brodvėjuje, o populiarūs hitai, tokie kaip „ The Sound of Music“ ir „ My Fair Lady“, tapo filmais.
Muzika buvo populiari ir per televiziją, amerikiečių grupės pakeitė tai, kaip jauni žmonės klausėsi muzikos. Programa ir kiti mėgstami klausytojai išmokė šokti pagal populiarias melodijas, skatindami žiūrovus šokti namuose. Tai perkelta į klubus ir vakarėlių sceną, kur „go-go“ šokėjai demonstravo judesius ir šokių stilius virš grupės šokių aikštelių.
1960-ųjų narkotikų kultūra
7-ojo dešimtmečio mada, menas ir kultūra dažnai vadinami psichodelinėmis. Narkotikų kultūra per dešimtmetį buvo glaudžiai susijusi su muzika, menu ir kūryba, nors ji vargu ar apsiribojo Vudstoko ir Grinvičo kaimeliais. Visi narkotikų, įskaitant rūgštųjį ir psichodelinį roką, žanrai buvo įvardyti, tačiau verta paminėti, kad rokas nebuvo vienintelis nelegalių medžiagų kurstomas muzikos žanras; liaudies muzikantai ir bliuzo atlikėjai dažnai grojo su marihuanos pagalba.
Nors Vudstokas geriausiai prisimenamas kaip muzikinė patirtis ir kaip įvykis, kuriame LSD buvo paplitęs, ten taip pat buvo galima pasirinkti daugybę kitų vaistų, įskaitant Kanapes. Kadangi audringi buvo 1960 m., Neturėtų stebinti, kad tiek daug aktyvių, smalsių protų vartojo vaistą dėl gerai žinomų raminančių savybių. Platus jos naudojimas sudarė pagrindą marihuanos normalizavimui visuomenės akyse.